Планинари Таре на првенству СрбијеПланинари Таре на првенству СрбијеПланинари Таре на првенству Србије

Планинарски клуб „Тара“ из Бајине Баште имао је још један успешан наступ у Трекинг лиги Србије, у другом колу под називом „Трка око три језера“, одржаном првог викенда у априлу у околини Хајдукова и Палића, у организацији Планинарско-спортског клуба „Спартак“ из Суботице. Ова манифестација је истакнута у такмичарском календару Планинарског савеза Србије као једна је од масовнијих и најбоље организованих у Србији. Овде су могли учествовати атлетичари и клубови из целе државе и из иностранства, као  и појединци који се баве  овим  спортом. Такмичење се одвијало на стазама у околини Лудашког, Крвавог и Палићког језера.

Милош Ристивојевић међу победницима трке
Маовно учешће на трци планинара
Масовно учешће на трци планинара

Најуспешнији наступ из екипе Планинарског клуба „Тара“ имао је Милош Ристивојевић који ја на „малој стази“ дугој 19,5 километара са успоном од 38 метара, освојио изванредно друго место у веома јакој сениорској конкуренцији. На истој стази Лука Лазић је био 73., ветеран Дејан Сакић 62., а у јуниорској конкуренцији  Матеја Јосиповић је заузео 4. место. На средњој стази, дужине 30,3 километра са успоном од 40 метара, Ранко Милановић је освојио пето место.