Фудбал :Слога (ББ) – Будућност (Ариље) (3: 0) (1 :0)

Играчи Слоге по завршетку утакмице са АриљцимаИграчи Слоге по завршетку утакмице са Ариљцима

У 7. колу првенства Српске лиге, Запад, фудбалери Слоге забележили су данас на свом терену  убедљиву победу савладавши са 3:0 ариљску Будућност. Мрежу гостију начео је Алмир Брунчевић   у последњем минуту првог полувремена. Поготку је претходила најлепша акција коју су извели Слогини играчи у првом делу игре. У наставку Будућност је имала привидну надмоћ, али није успела ниједном да опасније угрози поузданог чувара мреже Дејана Голубовића. И када се очекивало да ће солидни судија из Краљева Филип Живковић означити крај меча  уследила су два брза контранапада домаћих који су крунисани сва два ефектна  гола. У листу стрелаца уписали су се резервисти  Милован Филиповић  у  89. и Милош Лакушић у 92. минуту.

Алмир Брунчевић начео мрежу Ариљаца
Радост Ђоковића, Филиповића и Стевановића после ефектног гола Филиповића
Тренер Слоге Светлан Андрић на рукама играча по завршетку утакмице

Тренер  Светлан Андрић, који је данас тактички  врло умешно водио екипу Слоге, ослањајући се на брзе контранападе предвођене изванредним Александром Ђоковићем, определио се за ову стартну једанаесторицу. Голубовић, Ђоковић, Џелебџић, Ковач, Ђукић, Арсић, Радојевић, Савић, Стевановић, Костић, Брунчевић. Подсетимо, Слога је уочи 7. кола остала без шефа стручног штаба Стефана Радисављевића који је преузео екипу Рудара из Пљеваља.

После овог кола Слога је 7. на табели са 10 освојених бодова. Забележила је све три победе на свом терену и то без примљеног гола. Са 2: 0 савладала је имењакињу из Пожеге, Михајловац је испраћен  са четири гола у мрежи а данас је три пута матиран голман Ариљаца Давид Росић. У претходном  6. колу Слога је на гостовању у Крупњу освојила бод  – 1 :1.

У 8. колу Слога путује у Пожаревац где ће одмерити снаге са Младим Радником који тренутно заузима 13. место са шест освојених бодова. Утакмица се игра 1. октобра.

Окружна лига

ПОБЕДЕ ПЕРУЋЦА И ВИШЕСАВЕ

У Златиборској окружној лиги у  7. колу победе идентичним резултатом од 3: 1  забележили су Перућац  и Вишесава. Перућани су савладали кући Котроман а Вишесавци у гостима Јежевицу.