Дерби Међуокружне одбојкашке лиге: ДРИНА – ТАРA 3 : 0

УБЕДЉИВО: Градски дерби припао одбојкашицама ДринеУБЕДЉИВО: Градски дерби припао одбојкашицама ДринеУБЕДЉИВО: Градски дерби припао одбојкашицама Дрине

У дербију Међуокружне женске одбојкашке лиге за сениорке, у оквиру другог дела првенства, у Бајиној Башти састали су се градски ривали Дрина и Тара. У обострано доброј игри младе одбојкашице Дрине успеле су да остваре победу од 3:0 у сетовима и тако сачувају прво место које их води ка Другој лиги Србије – група Запад. Изабранице тренера Зорана Јекића од почетка су држале конце у својим рукама. Повремено су одбојкашице Таре успевале да држе резултатску неизвесност, али су увек у другом делу сетова лако биле надигране.

Први сет Дрина је решила у своју корист резултатом 25:18. У другом је било 25:16, а у трећем 25:19. Дрина је била нарочито доминантна у сервисима и смечевима. Тренер Јекић углавном је од почетка до краја у игри држао прву поставу у којој практично није било слабог места. Сервисима и још више смечевима истакла се Наташа Супуровић, за коју тренер Јекић рече да је најбоља одбојкашица у Лиги. Одлично су јој помагале Татјана Баштовановић, Теодора Милошевић, Ена Савељић, Елена Попадић, Сара Филиповић и Тамара Петровић.

ДРИНА - ТАРA 3 : 0
Спортски поздрав на крају утакмице

У саставу Таре, кога води искусни тренер Драган Павловић, најистакнутије биле су Тијана Јанковић и Анђела Карлица. Треба рећи да је Тара у прошлом колу победила Борац у Чачку и тако му смањила претензије за прво место, а и истовремено повећала своје. Међутим, новим поразом у игри са Дрином Тара је умањила и своје шансе да би могла стићи до лидерског места на табели Међуокружне лиге.

Одбојкашице Таре тешко су поднеле убедљив тријумф градских ривалки

– Остварили смо, као и јесенас, врло битну победу против градског ривала Таре и тако побољшали шансе да идуће године играмо у друголигашком друштву. Тара нам је пружила добар отпор,  али су наше играчице доминирале у свим елементима игре. Имаћемо још неколико тешких утакмице нарочито на гостовању у Пријепољу и код куће против тренутно најопаснијег конкурента Борца – каже тренер Дрине Зоран Јекић.

Играчице Таре нису лако поднеле пораз. По завршетку утакмице било је и суза. Тренер Драган Павловић и председник клуба Дејан Холендер слажу се да је пораз заслужен, али сматрају да је њихов тим мање показао од својих могућности, да је било превише грешака.

Због радова у Градској хали, утакмица је одиграна у сали Гимназије „Јосиф Панчић“  где су услови за игру много лошији, а нема ни места за гледаоце.

После 14. кола Дрина има 13 победа и један пораз. Добила је 41 сет, а изгубила 7. Прва је на табели са 37 бодова. Тара је трећа са 11 победа и три пораза. Има 33 добијена сета, 18 изгубљених и укупно 30 бодова.

Текст и фото: М. Андрић