Фудбал: ОДЛОЖЕНО ПРВО КОЛО СРПСКЕ ЛИГЕ

Успешна интервенција ГолубовићаУспешна интервенција ГолубовићаУспешна интервенција Голубовића

Због временских снежних непогода, прво коло пролећног дела првенства у Српско лиги Запад је одложено. Требало је да почне данас (субота), али ће почетак бити 11. марта. Слога ће тада дочекати јесењег првака Смедерева 1924. Због померања  трке за бодове. Бајинобаштани су  3. марта одиграли тест утакмицу са зонашем Јединство Путеви из Ужица. Играло се на терену са вештачком подлогом у СЦ“ Браћа Милутиновић“.  Неочекивано Путари су  победили са 3:1. Гол за Слогу постигао је Емека у 76. минуту. Стрелци за Ужичане били су Марић у 32, 70. и Митрашиновић у 68. минуту. Домаћин је имао неколико гол шанси, али није успео да их искористи јер је голман гостију Лазић све одбранио. Ђорђевић је у 55. минуту погодио пречку, а Емекин ударац у финишу Лазић је зауставио изванредном одбраном. Бајинобаштани нису били комплетни. Недостајали су Гудурић, Митровић и Веселиновић.

Двоструки стрелац за Ужичане Марић у дуелу са Арсићем
Slogini rezervisti ulaze u igru
Слогини резервисти улазе у игру
Повреда бека Ужичана Крстовића
Са контролне утакмице Слога - Јединство Путеви
Са контролне утакмице Слога – Јединство Путеви

Средином другог полувремена  тежу повреду ноге задобио је бек Ужичана Петар Крстовић. Изнет је са терена па је упућен у Ужичку болницу. Јединство Путеви биће  5. марта поново гост у Бајиној Башти Тог дана у 14 часова, на терену са вештачком правом , одиграће утакмицу са Вишесавом у оквиру полуфинача Куп такмичења за подручје ОФС Ужица.

Текст и фото: М.Андрић