Златиборска окружна лига: Вишесава – Рампа  2:1  ( 0:0 )

Вишесава - Рампа, дерби Златиборске окружне лигеВишесава - РампаВишесава - Рампа

Бајина Башта- Гледалаца: 100. Судија:  Вања Томић ( Ужице) 7,5. Стрелци: Ивановић у 51. из  пенала и Душан  Јанковић у 84. за Вишесаву, а Мутавџић у 90 + 3  за Рампу.

ВИШЕСАВА- Аћимовић 7,5,  Јовановић 7 ( Андрић 7), Марковић 7,5,  Ф.Митровић 7,5,  Н. Митровић 7,5, Давид Јанковић 7,  Тошић 8,  Симић 7, Ивановић 7,5 ( Југовић – ), Душан Јанковић 7,5,  Малешевић 7,5.

РАМПА – Варагић 7. Цвијовић  6,5,  Павловић 7, Шимшић 6,5 ( Ћирјанић 6), Савић 7 ( Бонџулић – ), Стевановић 7, Мутавџић 7,5, Шојић  6,5, Тешовић 7,  Саватијевић 6,5, Димитријевић 6,5.

Вишесава - Рампа, 08

У дербију  Вишесава је победом  увећала шансе у трци за прво место, а Рампу удаљила од  трона.  Остали кандидати за првака ,Чајетина, Полет и Јежевица забележили су убедљиве победе. Данас  биће још један дерби  у заосталој утакмици између Вишесаве и Јежевице.

Сусрет између два кандидата за прво место почео је шансом Давида Јанковић у 2. минуту. Гости су у 15. минуту извели добру акцију, али је ударац  Тешовића Аћимовић одбранио.  Десет минута касније Ивановић је оборен у казнено  простору гостију, али се није чула пиштаљка  судије Томића. И у 39. минуту  могао је да досуди пенал за домаћина јер је Тошић заустављен  фаулом у шеснаестерцу Рампе.  Први гол Вишесавци су постигли из пенала кога је скривио  Саватијевић играјући руком у свом петерцу. Сигуран извођач био је Ивановић. У 53. минуту Давид Јанковић поново пропушта прилику да се упише у листу стрелаца.  Други гол за Вишесаву дао је Душан Јанковић ефектно погодивши  мрежу где се спајају пречка и статива. Асистирао  му је Југовић. У надокнади времена Рампа је  искористила  прилику и постигла гол за коначних 2:1. Вишесава је друга на табели са два бода мање од водеће Чајетине, али и са утакмицом мање. У идућем колу  гостоваће Авијатичару из Врањана.
Перућац  је поражен у гостима од Јежевице са 3:0. Претпоследњи је на табели. Следи му гостовање у Каленићу где га чека Јединство.

Текст и фото: М.Андрић