Фудбал: Вишесава се вратила на прво место Окружне лиге

Вишесавци победом над Јежевицом поново на тронуВишесавци победом над Јежевицом поново на тронуВишесавци победом над Јежевицом поново на трону

У одложеној  утакмици 2. кола Златиборске  окружне лиге, због смрти председника ФК Вишесава  Александра Аксентијевића, Вишесавци су 3. маја на свом терену победили Јежевицу са 2:1 и тако поново се вратили на прво место. Био је то дерби кандидата за трон. Изабраници  тренера Жарка Лијескића  заслужено су стигли до победе против врло добрих гостију. Вишесава је повела у 14. минуту. Малешевић је извео слободан ударац са око 25 метара. Голман Јежевице  Несторовић  одбио  је лопту на коју је натрчао Марковић и послао је главом у мрежу.  До краја полувремена домаћин је имао прилика да повећа вођство , али су и гости могли да изједначе. Одлични голман Аћимовић успешно је одолео свим искушењима. У 66. минуту одлични судија Бојан Манигода из Косјерића оправдано је досудио слободан ударац за Вишесаву. Са удаљености од 22 метра Малешевић је успео да савлада Несторовића. Коначан резултат  2:1 постигнут је пет минута пре краја када је досуђен пенал за Јежевицу при чему је Јовановић добио други жути картон  па је морао у свлачионицу.

Фудбал, Вишесава - Јежевица

Фудбал, Вишесава - Јежевица  03

Фудбал, Вишесава - Јежевица  04

Фудбал, Вишесава - Јежевица  05

Вишесава је утакмицу играла у саставу:  Аћимовић, Андрић ( Душан Јанковић), Јовановић, Марковић, Ф.Митровић, Н.Митровић, Давид Јанковић, Тошић, Ј.Симић, Ивановић ( М.Симић) , Малешевић.

Седам кола пре краја Вишесава је на првом месту са 56 бодова. Бод мање има Чајетина, а Полет и Јежевица заостају по четири бода. У следећем колу Вишесава гостује у Врањанима код Авијатичара.

Текст и фото: М.Андрић