Српска лига: Слога – Борац ( Чачак) 1 :2 ( 0 :1)

ByББ ГЛАС

7. мај 2023.
Sa utakmice Sloga -BoracSa utakmice Sloga -Borac

Старо правило кад се пропусте идеалне шансе за постизање гола стиже казна. Управо се то догодило на данашњем сусрету између бајинобаштанског српсколигаша  Слоге и чачанског Борца. Две идеалне прилике имао је Стефан Тешић да казни грешке  одбране Борца, најпре у 20. а потом у 42. минуту. Међутим, брзоплето је одреаговао  и шансе су отишле у неповрат.  Исти играч је у 21. минуту извео брз контранапад,  стуштио се ка голу Борца , с леђа га је на тридесетак метара  од гола  саплео  играч Борца. С удија Никола Ђорђевић из Аранђеловца доделио му је жути картон, протествовали су домаћи сматрајући да је као последњи играч одбране Борчев фудбалер морао да добије црвени картон. А онда стиже казна. У  самом финишу првог дела Борац је извео корнер, одбрана Слоге је смушено реаговала, у гужви најприсебнији је био Мијаиловић и са петерца сместио лопту у мрежу немоћног Голубовића. Само што је почело друго полувреме Слога је изједначила. Слободни ударац са око 27-28 метара мајсторски је извео Милован Филиповић и прецизним ударцем по земљи приморао Василија Жунића, голмана Чачана, на капитулацију.  Борац је опасним контранападима у неколико наврата озбиљно припретио, а у 69. минуту и једну од тих акција претворио у вођство. Поново је стрелац био  Мијаиловић.

Sa utakmice Sloga -Borac 02

Sa utakmice Sloga -Borac 04

Sa utakmice Sloga -Borac 05

СЛОГА  Голубовић, Раденовић, Новаковић, Митровић, Веселиновић, Ђорђевић, Арсић, Гудурић, Илић, Филиповић, Тешић.  Нови тренер Росић у другом полувремену увео је Михаила Милосављевића, који је заменио Веселиновића,  Николић је  ушао уместо Тешића.

После данашњег 25. кола Слога је задржала 12.место на табели Српске лиге, Запад. У наредном колу Бајинобаштане чека тешко гостовање у Прибоју против ФАП-а.