Двадесеточлана екипа Месне заједнице Вишесава освојила је друго место на новоу Западне Србије на Сеоским спортским играма. Такмичење је одржано у Љигу уз учешће шест екипа из општина Смедерево, Петровац на Млави, Љи, Прибој, Бајина Башта и Вождовац, Оне су стекле право наступа на овом нивоу након победа на међурегионалним надметањима. Петровцу на Млави припало је прво место са 46 бодова,Вишесава је имала 43,а трећепласирани Прибој 41. Те три екипе стекле су право наступа у републичком финалу Сеоских спортских игара Србије које ће се одржати од 4-6 септембра у Кучеву. Екипу Вишесаве и овог пута предводила је селекторка Биљана Јоксић.


-Браво за наших 15 момака и пет девојака. Прва места припала су нам у фудбалу и трчању у џаку.У одбојци, шаху,клипку и бацању камена са рамена заузели смо друга места. У спретности на полигону били смо трећи, у скоку удаљ четврти, надвлачењу конопца пети и обарању руке шести. Припремићемо се још боље за финале. Хвала фирми Таратранс и њеном директору Филипу Аксентијевићу на спонзорству- каже Биљана Јоксић. За освојено друго место Вишесава је награђена са по неколико лопти за фудбал, одбојку,кошарку и рукомет. Екипа је донала одлуку да се оне поклоне Издвојеном одељењу рогачичаке ОШ“ Стеван Јоксимовић 2“у Оклецу.
М.Андрић


