Спортски викенд:Три победе и два пораза

ByББ ГЛАС

16. октобар 2023.
КК Студент - КК СлободаКК Студент - КК СлободаКК Студент - КК Слобода

Минулог викенда  првенствене утакмице играло је пет бајинобаштанских клубова у сениорској конкуренцији. Победе су остварили ФК Вишесава, КК Студент и ОК Тара, а поразе су имали ФК Слога и ОК Дрина. ФК Слога гостовала је у Чачку где је поражена од, традиционално неугодне, Слободе. Коначан резултат био је 3:2 за домаћина.  Голове за тим, кога предводи тренер Владимир Гагић, постигли су Урош  Петковић и Александар Лукић. После 9. кола Слога заузима  8. место  на табели са 11 бодова Западно- моравске зоне. У наредном колу биће домаћин Чајетини. ФК Вишесава освојила је три бода на гостовању у Мокрој Гори. Изабраници тренера Светлана Андрића свладали су Котромана са 4:1. Након 8. кола Вишесава се налази на 6. месту Златиборске окружне лиге са 15 бодова. У идућу недељу домаћин је Горобиљу.

сЛОГА - бУДУЋНОСТ (АРИЉЕ)
Слога поражена у Чачку

Првим колом почело је и првенство у Другој одбојкашкој лиги Србије за жене. У групи Запад Бајина Башта има два представника, ОК Дрину и повратника у овај ранг ОК Тару. На старту Дрина је поражена на свом терену од Лотуса из Чачка. Чачанке су меч решиле у своју корист са 3:1  у сетовима.  Дрина, вођена тренером Звезданом Баштовановићем, је добила први сет са 25:17, али је после тога попустила у игри и заслужено остала без бодова. ОК Тара је обрадовала своје навијаче победом против Слободе из Чачка. Бајинобаштанке су, као домаћин, стигле до победе од 3:2 у сетовима.  После  губитка првог сета ,наредна два су добиле. Чачанке су у четвртом изборили нерешен резултат па је одлучио пети сет у коме су играчице тренера Драгана Павловића  оствариле победу од 15:12.

Добар старт одбојкашица Таре
Добар старт одбојкашица Таре…
Славили и кошаркаши Студента
…и кошаркаша Студента

КК Студент, после испадања из Прве регионалне лиге Србије, такмичи се у Другој регионалној лиги Србије – група Запад. Предвођен новим тренером Пeтром Марићем, Студент је у првом колу на свом терену победио Мораву из Заблаћа са 74:64. Имао је домаћин и предност од 20 кошева, али је у финишу гост искористио грешке  Студентових играча и разлику свео на 10 кошева. У редовима Студента одличан је био млади плејмејкер Немања Спасојевић чији повратак из ужичке Слободе пуно ће значити за Студент.  Уз њега, истакли су се понајвише Селаковић, Радовић и В. Кремић.

Текст и фото:  М.Андрић