Слога савладала Пријевор – Сјајан гол Тошића за титулу првака

Ђорђе Тошић, десно у акцијиЂорђе Тошић, десно у акцијиЂорђе Тошић, десно у акцији

Фудбалери Слоге забележили су данас вредну победу која им широм отвара врата српсколигашког друштва. Савладали су солидну екипу Пријевора  са 1 :0,  а једини погодак постигао је Ђорђе Тошић на почетку другог полувремена, у 54. минуту. Са око 18 метара сјајним ударцем у леви доњи угао матирао је голмана Пријевора Милићевића.

Славље је почело

Слога је имала још неколико прилика да повећа предност али у томе није успела што због брзоплетости нападача што због  добре одбране голмана Пријевора. Гости су играли сигурно у пољу али ниједном нису успели да озбиљније припрете голману домаћих Голубовићу. И поред тога, домаћи су  до последњег звиждука солидног  судије Николе Тодоровића   из Лознице, стрепели да случајно не дође до кикса одбране чиме би угрозили тешком муком стечено минимално вођство.

Ђорђе Тошић играо повређен

Слога - Пријевор 01

Борбено до краја

Тренер Владимир Јашић се определио за ову стартну поставу, Голубовић, Живковић П.Н. , Тошић, Ђорђевић, Божић, Аврамовић, Живковић Н, Јевтић, Мијатовић и Костић. У другом полувремену екипа је освежена  са петорицом резервиста. Глигић је ушао уместо Милосављевића, стрелца победоносног гола  Тошића који је играо  од половине првог полувремена са повређеном руком, заменио је Андрић,  уместо Аврамовића  играо је Николић,  Јевтића  је заменио Ђерић а Живковића П.Н, Петковић.

До краја првенства остала су још два кола. У наредном Слога је гост Полету у Трбушанима а у последњем колу дочекује последњег на табели, екипу Рампе. За оверу титуле првака Западно-моравске зоне Слоги је потребна још једна победа.

Портал ББ глас – Фото:М.Андрић