Слога боља од Севојна ( 1:0), пресудио Филиповић

Filipovic-Sloga-BbFilipovic-Sloga-BbFilipovic-Sloga-Bb

Фудбалери Слоге стартовали су победом у првом колу првенства Западно-моравске зоне, са 1:0 савладали су екипу Севојна. Победоносни погодак постигао је Милован Филиповић у 76. минуту  из слободног ударца са око 17 метара. Играло се на тешком, расквашеном  терену јер је готово током целе утакмице падала  јака киша. Обе екипе имале су по једну озбиљну прилику за постизање гола које нису искористили. Домаћи у потпуно измењеном саставу у односу на прошлу сезону, предвођени новим тренером Ратком Веселиновићем својски су се трудили да забележе повољан резултат  и на крају заслужено се радовали. Филиповић је зналачки искористио прилику која му се указала и матирао немоћног голмана Севојна Владимира Крчу.

Гол Милована Филиповића за три бода
Радост играча Слоге после гола Филиповића
Дуел Николића (Слога) и Јечменице (Севојно)

Слога је утакмицу почела у саставу: Аврамовић, Станојчић, Тошић, Петковић, Николић, Милановић, Џелебџић, П.Милосављевић, Танасијевић Д., Филиповић и Лекић. Тренер Филиповић увео је у другом полувремену Филипа Тадића уместо повређеног Џелебџића, а шансу да заигра добио је и Стефан Јовановић, заменио је Бојана Милановића. Судијска тројка из Лознице, са главним арбитром Немањом Петровићем одлично је обавила свој задатак.

Капитени Слоге (Филиповић) и Севојна (Ристановић) са судијском тројком из Лознице

У наредном, другом колу Слога игра у гостима против екипе Овчара.

Р.Б.- Фото: Милан АНДРИЋ