САРАДЊА У ТУРИЗМУ ЧЕТИРИ ПОДРИЊСКЕ ОПШТИНЕ

Почетком године потписан је споразум о сарадњи  у туризму  између четири општине из Средњег Подриња, Бајине Баште, Љубовије ,Сребренице и Братунца. Данас,17.јуна, у Бајиној Башти одржан је први радни састанак њихових представника. Учеснике седнице поздравио је помоћник председника општине Бајина Башта Синиша Спасојевић и директор Туристичке оргнизације Тара-Дрина Милан Ђурић.

Бајина Башта је дуги низ година у неким другим регионалним повезивањима у области туризма.  Ово је једна нова целина од по две општине из Србије и Републике Српске. Оне имају доста заједничких потенцијала које треба искористити. Можда је општина Бајина Башта мало више одмакла,али ово је прилика да заједнички боље се представимо страним и домаћим туристима.Заједнички ћемо туризам подићи на квалитетнији ниво регије коју чине  ове четири општине. Сада утврђујемо шта можемо да заједнички радимо у наредним месецима, али и дугорочно. Ми смо са Сребреницом конкурисали за неке пројекте, сада је прилика да четири општине конкуришу заједнички за нове пројекте. Ускоро ћемо имати заједничке промотивне активности на манифестацијама у бајинобаштанској општини – истакли су домаћини скупа. Директор Туристичке организације Братунца Ранко Јаковљевић нагласио је да Дрина, као заједнички ресурс, треба да буде у првом плану туристичке понуде, али и прелепа природа у овом делу Подриња. -Данашњи састанак је од изузетног значаја за све четири општине. Сагледали смо део могућности за заједничке наступе,на пример, у области прекограничне сарадње и приступних фондова Европске Уније,истакла је директорка ТО из Љубовије  Ивана Смиљанић. Славиша Петровић,први човек ТО из Сребренице истиче да се много очекује од сарадње четири општине. Формиран је заједнички тим који ће радити на утврђивању заједничких активности и наглашава да постоји вишегодишња сарадња између Сребренице и Бајине Баште у области туризма. Милан Ђурић види могућност да се ускоро заједнички наступи на промоцијама  бајинобаштанске и љубовијске регате које окупљају на десетине хиљада туриста. Нада се да ће имати  шта да заједнички представе и на сајмовима туризма, све у жељи да се овај део Подриња боље искористи у туристичке сврхе.

Текст и фото: М.Андрић

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pin It on Pinterest