Ремијем са Реалом (2:2) ( 1:2) Слога се опростила од Српске лиге

Фк Слога, Бајина БаштаФк Слога, Бајина Башта

Реми у Подунавцима против Реала 2:2 није био довољан Слоги  за очување српсколигашког статуса и од наредне сезоне  Бајинобаштани ће играти у нижем рангу – Западно-моравској зони. Једино победа била je данас спас за Слогу, она је била на видику јер је два пута била у вођству а голови су били плод лепих акција. Најпре је Дејан Ђорђевић у 15. минуту савладао голмана Реала, домаћи су у преко Миличића изједначили у 30. а у 38 минуту. Слога је извела можда и најлепшу акцију на утакмици коју је ефектним голом за 2 :1 завршио Денис Илић.  У наставку  нисмо видели добар фудбал, играло се обострано нервозно,  а 15. минута пред крај догодило се оно чега смо се прибојавали. Судија Марко Ивковић из Лајковца, први контакт двојице играча у шеснаестерцу Слоге окарактерисао као најтежи и показао на белу тачку. Домаћи  ову шансу нису пропустили, Голубовић је кренуо на праву страну али је ударац био неодбрањив.  Са освојеним бодом домаћи су избегли испадање из Српске лиге.

Слога сезону завршава на 14. месту са 31. освојеним бодом и као што рекосмо сели се у Зону. Српску лигу напуштају још и Мачва из Богатића, Слога из Краљева, Рађевац из Крупња и Будућност из Ариља. Првак је Смедерево испред чачанског Борца.

Остаје жал што наредне сезоне нећемо гледати српсколигашки фудбал. Много је Слога просула бодова, нарочито на свом терену, и то  од екипа из доњег дела табеле. И неке очигледне  судијске грешке сигурно да су утицале на крајње исходе. Пресудан је био катастрофалан јесењи учинак, када је сакупљено само 11 бодова. Пролећних освојених 20  бодова нису могли да надоместе огроман  јесењи мањак. На 30 одиграних утакмица Слога је забележила скромних 9 победа, четири пута играла је нерешено а доживела чак 17 пораза, уз негативну гол разлику – 2 ( 39 датих и 41 примљени гол).