„Петлићи“ Слоге бољи од Слободе у Ужицу

Petlici Sloge posle pobede u UzicuПетлићи Слоге после победе над Слободом у УжицуPetlici Sloge posle pobede u Uzicu

У наставку првенства Лиге петлића Златиборског округа 8. јуна одигран је у Ужицу дерби између водеће Слободе  и Слоге из Бајине Баште која се бори за друго место на табели. Бајинобаштани су приказали одличну игру и заслужено победили Ужичане са 1:0. Гол одлуке постигао је Василије Митровић у 55. минуту. Осим њега ,у стартној постави Слоге били су  Аљоша Јашић, Кристијан Ивановић, Јакша Стаменић, Урош Ђокић,  Михаило Ристић, Димитрије Стаменић, Аврам Станојевић, Огњен Аџић, Лав Дуловић и Богдан Јовановић.  У другом полувремену прилику су добили  Милош Перић, Урош Сарић, Немања Стефановић, Павле Александровић, Вељко Ђорђевић, Стефан Божић и Сретен Тадић.

У овој узрасној категорији играју дечаци рођени 2010,11. и 12. године. Тренирају их Дејан Тимотијевић и Душко Ордагић.

-Утакмица је била квалитетна јер су оба тима настојала да дођу до победе. Наши дечаци су постигли гол и ту предност сачували до краја. Иначе, ово је талентована генерација па се очекује да ће бити Слогина лепа будућност – каже тренер Дејан Тимотијевић.

Победу над Слободом, сигурно прваком лиге, пратило је и десетак Бајинобаштана.  Међу њима  су били Мићо Стаменић и Раденко Јовановић.

-Свака част деци и тренерима. Одавно нисам видео лепшу утакмицу.  Очекујем да Слога освоји друго место. До краја су остала три кола. У следећем долази Слога из Пожеге која је и највећи конкурент нашем тиму за друго место- вели Раденко Јовановић, популарни  некадашњи голман Слоге,  познат по надимку Табаџија. Истог мишљења је, такође бивши голман Слоге, Мићо Стаменић, у спортским круговима звани Клиз.