Храбра Слога и са играчем мање, пресудио Филиповић

ByББ ГЛАС

30. март 2024.
ФК Слога

У узбудљивом дербију 17. кола првенства Западно-моравске зоне, фудбалери Слоге савладали су Јединство из Каленића са 2: 1 а победоносни погодак у последњим тренуцима меча постигао је Милован Филиповић.  Потпуно заслужена победа данас храбре Слоге, успела је након два шока (несрећно примљеног гола у 67.  и искључења  Бојана Милановића у 84. минуту), да се поврати и уздигне што се на крају и исплатило, укњижена су три, злата вредна бода . А није на старту почело како ваља, у првих десетак минута две грубе грешке одбране Слоге које гости нису казнили. Најпре је Аврамовић одлично интервенисао и зауставио ударац нападача Јединства са седам-осам метара, а потом су гости имали још једну стопостотну шансу, сви су већ видели лопту у мрежи али је лопта прохујала поред леве  стативе Аврамовићевог гола.  И било је то углавном све вредно помена што су на терену приказали гости. Слога је преузела иницијативу и у 16. минуту, после изведеног корнера, сјајно се снашао Александар Лукић и главом скренуо лопту поред немоћног  голмана Јединства Милоша Јокића. Уследиле су две нове шансе да се повећа вођство али нападачи Слоге нису имали среће, уместо мрежe тресли су се статива и пречка. У другом полувремену иницијатива је била на страни домаћина а онда је уследио шок у 67. минуту када је Петровић искористио неодлучноst одбране Слоге и са десетак метара погодио мрежу изненађеног Аврамовића. У 84. минуту, због другог жутог картона, игру је морао да напустио Бојан Милановић, али ни бројчана надмоћ гостију није сломила храбре и упорне момке у црвеним дресовима. Организовали су у финишу неколико осмишљених контранапада а последњи је уродио плодом – победоносним поготком капитена Милована Филиповића. Судијска тројка из Крагујевца није се најбоље показала, посебно се то односи на главног судију Лазара Радојковића. Пуно грешака у процењивању прекршаја, углавном на штету домаћина. После овог кола Слога са 20 бодова остаје на седмом месту на табели. У наредном 18. колу путује у Нову Варош где је дочекује екипа Златара.

SJ 2 (3)

SJ 5 (6)

SJ 8

SJ 9

SJ 10

СЛОГА је утакмицу почела у саставу, Аврамовић, Јовановић, Милановић, Николић, Џелебџић, Милосављевић, Милошевић , Лукић , Филиповић, Лекић и Станојчић.

ЈЕДИНСТВО- Јокић, Ристовић, Обрадовић, Остојић, Лакићевић, Петровић, Ћировић, Перишић, Крџић, Караклајић, Ивановић.