Финале Купа ОФС Ужице: Перућац узео пехар

Finale OFS Užice Perućac - SEvojnoМарковић и Лазић заустављају Пјевића
Perućac savladao zonaša Sevojno u finalu KUp-a
Уручење пехара капитену Николи Јевтићу

ПЕРУЋАЦ –СЕВОЈНО  4:3 (1:1) (0:0).

Перућац- Гледалаца: 150. Судија: Младен Глигоријевић (Ужице). Стрелци: Јевтић у 89. за Перућац, а Карадаревић у 82. минуту за Севојно. Стрелци из пенала: Јевтић, Ђокић, Јаковљевић за Перућац, а Драгутиновић и Карадаревић за Севојно.

ПЕРУЋАЦ- Бодирога, Марковић, Јевтић, Ђокић, Л.Максимовић, Обрадовић (Марјановић), Лазић, Живановић, И.Максимовић, Малешевић, Јаковљевић.

СЕВОЈНО- Јовановић, Петровић, Давидовић, Вукотић, М.Крћа ( Ђуричић), Ристановић, Цмиљановић, Ивановић, Пјевић (В.Крћа), Карадаревић, Драгутиновић.

Играч утакмице : Миљан Бодирога

Перућац,члан Златиборске окружне лиге, заслужено је савладао  зонаша Севојна и то после извођења пенала јер  на крају 90. минута резултат био 1:1. У првом полувремену доминирао је Перућац, а два одлична ударца И. Максимовића зауствио је голман гостију Јовановић. И у других 45 минута Перућани су били стално у офанзиви. Пропустли су три лепе гол шансе и погодили стативу. Осам минута пре краја евро голом Карадаревића Севојно је повело. Домаћин се није предао. Наставио је са нападима. Два минута пре краја И. Максимовић је оборен у петерцу Севојна па је досуђен пенал. Сигурно га је претворио у гол капитен Јевтић. При извођењу пенала, домаћин је био бољи. Његов голман Миљан Боригора успео је да одбрани два казнена ударца, а један је завршио изнад пречке. Тако је он постао јунак  овог сусрета и има највише заслуга што је његов клуб победио у Купу за подручје ОФС Ужице.

-Трећу годину заредом играмо финале овог купа. У претходна два губили смо утакмице од  прволигаша Златибора. Коначно у трећем покушају успели смо да освојимо пехар. Захвалио бих  играчима, тренеру и публици која нас је све време бодрила. Пресрећан сам због овог успеха као и због добрих игара у првенству које наговештавају да ћемо се борити за прво место-каже председник ФК Перућац Ратко Савић.

Текст и  фото: М.Андрић