Златиборска окружна лига: ВИШЕСАВА- ПЕРУЋАЦ  6:0 ( 3:0)

Успешна интервенција АћимовићаУспешна интервенција АћимовићаУспешна интервенција Аћимовића

Бајина Башта- СЦ „Браћа Милутиновић“. Судија: Петар Богдановић (Ужице). Стрелци: Ивановићу 5,58,65, Крстонијевић у 26, Дамњановић у 35. и Арсенијевић у 71. минуту.

ВИШЕСАВА- Аћимовић, Б.Василић, Агатоновић, Вуковић, Стевановић, Н.Василић, Дамњановић (Симић), Јашић, Крстонијевић, Ивановић (Мијатовић), Живановић (Вукајловић).

ПЕРУЋАЦ- Марковић (Ђорђевић), Глишић, Милошевић (Александрић), Лазић (Мијаиловић), М. Петровић, Милановић, Симић, Буквић, Марковић, Радивојевић, Стефановић (Н.Петровић).

Јашић и Марковић

У општинском дербију, играном у оквиру Златиборске окружне лиге, Вишесава је заслужено дошла до убедљиве победе. Већ у 5. минуту Ивановић је матирао Марковића. Двадесетак минута касније Крстонијевић на пас Ивановића повећава резултат на 2:0. Коначан резултат у првом полувремену поставио је Дамњановић из два покушаја. Први шут Марковић је одбранио, на одбијену лопту стартовао је Дамњановић и убацио је у мрежу. Перућани су били једном у прилици да угрозе гол Аћимовића и то је углавном све што су учинили у првих 45 минута.

Вишесава - Перућац 2

Вишесава - Перућац, расположени стрелци

Друго полувреме почело је новим голом најбољег појединца Игора Ивановића. На пас Мирослава Симића, некадашњег капитена омладинског тима Црвене звезде , Ивановић је у 65. минуту по трећи пут био стрелац . Голеаду је завршио Арсенијевић добрим ударцем са око 20 метара. У других 45 минута Перућац је имао пар лепих покушаја, постигао је и један гол преко ветерана Буквића, али је поништен због офсајда.

-Много нам значи долазак Игора Ивановића, Небојше Василића и Мирослава Симића. Ивановић је у пет првенствених утакмица 11 пута био стрелац. Утакмица је била коректна. Имали смо прилика и за још убедљивију победу, али смо презадовољни и овим резултатом- рекао је председник Вишесаве Филип Александрић.

Перућани су коректно поднели висок пораз, спортски су честитали противнику.

– Отишло нам је девет играча, тек правимо тим од оног чиме располажемо. Честитам Вишесави на победи. Не желим да је оспоравам, ипак, морам да истакнем да смо правили велике грашке, а своје прилике нисмо знали да искористимо- вели секретар Перућца Мирослав Лакић.

Текст и фото: М.Андрић