Српска лига: Слога победила чачански Борац 2:1 (2:1)

ФК СлогаФК СлогаФК Слога

У трећем колу првенства Српске лиге Запад, фудбалери Слоге на свом терену саавладали су чачански Борац са 2: 1  головима Ђорђевића у 17. и  Тешића у 23. минуту. Једини погодак за Чачане постигао је Ђоковић у 43. минуту.  Слога је у првом полувремену у свему надвисила фаворизоване госте, ређале су се течне акције целог тима и већ у 17. минуту затресла се мрежа голмана Борца. Након изведеног корнера лопта се одбила до Ђорђевића који је са 7-8 метара погодио леви угао  гола Чачана.

Гол Ђорђевића за вођство од 1:0

У 23. минуту Слога је повећала вођство,  са око двадесетак метара Стефан Тешић  упутио је прави пројектил ка голу Борца и лопта је  завршила у горњем  левом углу. Био је то евро гол који су гледаоци пропратили бурним аплаузом. Чачани су у првом полувремену  једини ударац у оквир гола упутили у 43. минуту, шутирао је оштро по земљи Ђоковић,  Голубовић је врхом прстију успео да дохвати лопту која се од стативе одбила у мрежу.

Duel Gligica i Krstica (1)
Поуздани Глигић у деелу са Крстићем

У другом полувремену гости су чешће прелазили на половину домаћина али нису успели ниједном озбиљније да припрете Голубовићу. Слога се углавном определила да чува резултат покушавајући контранападима да постигне још неки гол и осигура победу. Два пута је голман Борца Ђорђевић сјајно интервенисао  и укротио ударце Слогиних нападача.

Миловановић и Кораксић
Duel veselinovica i Obrenovica
Дуел Веселиновића и Обреновића

Одлична фудбалска представа пред неколико стотина гледалаца   и више него заслужен  други тријумф  Слоге  која је утакмицу почела у саставу,  Голубовић, Радовић, Живановић, Ђорђевић,Живковић. Н. Тешић, Ћоровић, Божовић, Шутић, Глигић и Миловановић. У другом полувремену тренер Костић  пружио је шансу резервистима , Денису Илићу, Костићу, Милуну Божићу, Веселиновићу и Џелебџићу.

Судијска тројка коју је предводио Јокић из Богатића коректно је обавила свој посао.  У наредном четвртом колу Слога 4. септембра  је гост Трепче из Косовске Митровице која је последња на табели без освојеног бода.

Текст: Р.Б. Фото: М.Андрић