Слога боља од ужичке Слободе (1:0), пресудио Тешић

Srpska liga Zapad, Sloga BB-Sloboda, Tesic postize gol, foto M.Andric (1)Тешић постиже гол вредан три бодаSrpska liga Zapad, Sloga BB-Sloboda, Tesic postize gol, foto M.Andric (1)

У дербију 8. кола првенства Српске лиге Запад Слога је  пред својим навијачима савладала ужичку Слободу са 1:0 и тако прекинула низ од три претходна пораза. Гол  одлуке постигнут  је у 35. минуту после скраћеног корнера који је извео Живановић.  Стефан Тешић  се у гужви пред голом Слободе најбоље снашао и послао лопту у мрежу  изненађеног голмана Вукашиновића.  Приликом постизања гола Тешић се повредио па је морао да напусти игру.

Слога- Слобода
Радост играча Слоге

У другом полувремену Слобода је покушавала да  изједначи, а најповољнију прилику имао је  у 70. минуту Јанковић . Потом је и Слога узвратила из контранапада, ређали су се шутеви Божовића, Ђорђевића и на крају Николића који је у последњим тренуцима утакмице погодио пречку. Заслужена победа Слоге  извојевана у  не толико лепој игри, што је било и очекивано, с обзиром на важност меча.

После овог кола Слога са 13 бодова заузима шесто место на табели, први је чачански Борац са 18. следе Слога Пожега са 16 и Јединство из Уба са 15 бодова. У наредном 9. колу које се игра 9. и 10. октобра Слога је 9. октобра гост Будућности у Ариљу.

Р.Б.- Фото: М.Андрић