бОЖИДАР И рАДЕ мАРКОВИЋ И дЕЈАН јОВАНОВИЋбОЖИДАР И рАДЕ мАРКОВИЋ И дЕЈАН јОВАНОВИЋбОЖИДАР И рАДЕ мАРКОВИЋ И дЕЈАН јОВАНОВИЋ

Атлетски клуб Ауто центар из Бајине Баште  имао је успешан наступ на  првенству Централне Србије у атлетици, одржаном 24. јуна у Крушевцу. Његових седам представника, у сениорској  и конкуренцији за млађе јуниоре, освојило је осам медаља. У сениорском надметању Дејан Јовановић  је  у скоку у даљ заузео прво место. Он се опробао и у скоку у вис .Припало му је пето место. Раде Марковић пласирао се на друго место у бацању диска, имао је четврто место  у бацању кугле. Божидар Марковић био је трећи у скоку у вис.

Екипа Аутоцентра на првенству у Крушевцу

Млађа јуниорка Нина Карадаревић освојила је друго место у трци на 100 метара. Јелена Милановић била је четврта  у истој дисциплини. Соњи Бодироги припало је седмо место у бацању копља. У штафетној трци 4  пута 100 метара женској јуниорској екипи Аутоцентра припало је друго место. Њу су чиниле  Нина Карадаревић, Соња Бодирога, Јелена Милановић и Вања Станојевић.

Екипу су водили тренери Јован Ђурић и Божидар Марковић. -Задовољни смо учешћем на такмичењу у Крушевцу. Сви наши представници стекли су право одласка на државно првенство. Услови за скок у вис били су лоши због клизавог залетишта. Нисам ишао пуном снагом бојећи се повреде пред одлазак на МОСИ игре где рачунам да ћу узети неку од медаља – каже Божидар Марковић.