Мајсторије капитена Филиповића- Слога – Савинац 4: 2 (2: 0)

ByББ ГЛАС

27. април 2024.

У 22. колу првенства Западно- моравске зоне,  Слога је данас пред својим навијачима са 4 :2 ( 2 :0) савладала Савинац 1933 и овом победом обезбедила учешће у доигравању – тзв. плеј-офу. За разлику од претходних утакмица овога пута стрелци Слоге су већ на самом почетку били спретни и ефикасни и за пет минута постигли два гола. Напре је Дејан Ђорђевић у 8. минуту са око 18 метара  прецизним ударцем  по земљи приморао голмана Савинца Чубраковића да вади лопту из мреже, а пет минута касније капитен Милован Филиповић је евро голом повисио на 2: 0. Средином другог полувремена Пантелија Милосављевић  је још једном показао мајсторство, примио је лопту на половини игралишта, претрчао све препреке и ефектно завршио соло акцију. На 4 :0 , после гужве пред голом гостију, повисио је млађани Стефан Јовановић. Задовољни високим вођством домаћи су у финишу препустили иницијативу гостима који су два пута савладали поузданог голмана Слоге Аврамовића и ублажили висок пораз. Судијска тројка из Краљева, са главним арбитром Матејом Митровићем, није имала тежак задатак јер се обострано играло врло коректно.

СЛОГА Аврамовић, Милошевић, Петковић, Тадић, Николић, Милосављевић, Милановић, Ђорђевић, Лукић, Јовановић, Филиповић. Играли су још Радован Јовановић, Џелебџић, Г.Петровић и М.Танасијевић.

Са 30 освојених бодова заузела је пето место, са учинком од осам победа, шест нерешених резултата и  са исто толико пораза. Прва четири места на табели заузимају Јединство Путеви са 53, Јединство из Коњевића и Полимље са по 39 и Савинац са 36 бодова. Шеста је екипа Севојна са 27 бодова. На зачељу су Златар са 15 бодова  и Будућност из Ариља која нема ни један освојен бод.