Кадети Црвене звезде и Графичара на припремама у Бајиној Башти

Kadeti C.zvezde i Graficara sa trenerima i direktorom Hotela Ceptar Drina Miloradom Panajotovicem (3)Кадети Црвене звезде и Графичара пред почетак утакмицеKadeti C.zvezde i Graficara sa trenerima i direktorom Hotela Ceptar Drina Miloradom Panajotovicem (3)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА- ГРАФИЧАР ( кадети)  2.1  (1:1)

Игралиште Перућачки парк. Гледалаца: 50. Судија: Јован Јевтић (Бајина Башта). Стрелци: Видојевић у 28. и Ракић у 65. за Црвену звезду, а Огњеновић у 16. за Графичар.

ЦРВЕНА  ЗВЕЗДА – Маринковић, Митић, Стоисављевић, Лековић, Вукичевић, Видојевић, Шљивић, Радоњић, Николашевић, Бубањ, Мијатовић. Играли су још:  Војводић, Савић, Марић, Ловић, Ђурић, Миладиновић, Ракић, Брајић, Марковић.

ГРАФИЧАР- Китановић, Петровић, Драоња, Мелентијевић, Жакић, Илић, Бошковић, Веселиновић, Кахвић, Игњеновић, Матић. Играли су још: Маринковић, Сандуловић, Бековић, Смиљанић, Стојковић, Ненезић, Радоман, Јовановић, Азлањ.

На крају седмодневних заједничких припрема у граду на Дрини, кадети Црвене звезде и Графичара одиграли су контролну утакмицу која је имала све одлике првенствене. Црвено-бели су победили, али су их „Графоси“ добро намучили. У самом финиши имали су две добре прилике да поравнају резултат, али је одбрана Црвене звезде, на челу са голманом Војводићем, успела да избегне мат позицију.

Детаљ са утакмице Црвене звезде и Графичара

У обострано оштрој и борбеној игри било је и грубих стартова, кошкања играча па и малог вербалног пријатељског дуела између тренера Срђана Стојчевског и Николе Ђуровића. Нису изостали ни приговори судији Јевтићу.

Графичар је дошао у вођство после кикса Видојевића. Огњеновић се докопао лопте и са врха казненог простора прецизнем шутем послао лопту у доњу леву страну  Маринковићевог гола. Исти играч у 27. минуту пропустио је прилику да се још једном упише у листу стрелаца. Спречио га је у томе одлични Маринковић. Само минут касније црвено- бели су изједначили. Била је то лепа акција коју је завршио Видојевић и тако се потпуно искупио за кикс после кгога је Графичар повео. У последњим секундама првог полувремена Звезда је пропустила прилику за потпун преокрет. Шљивићев шут са  седам метара Китановић је укротио.

И друго полувреме донело је пуно темпа и узбуђења. После Графичаревог кикса на средини терена, уследила је брза акција црвено-белих коју је мајсторски завршио Ракић и донео победу свом тиму.

Током боравка у Бајиној Башти Графичар је одиграо утакмицу и са Слогом. Кадети Београђана  били су прејаки за вршњаке из Слоге. Победили су их са 7:0.

Текст и фото: М.Андрић

ДОЛАЗЕ И ПИОНИРИ ЗВЕЗДЕ

Прошле године на припремама у Бајиној Башти било је више селекција Црвене звезде. Ове године први су дошли кадети.

-Очекујемо долазак пионира и најмлађих играча Црвене звезде из њене Фудбалске школе. Ми им пружамо добре смештајне услове. За рад користе терен са вештачком подлогом  у Спортском центру „Браћа Милутиновић“. Средили смо игралиште у Перућцу па се на њему одигравају утакмице . У квалитет траве уверили су се кадети Црвене звезде и Графичара приликом њиховог сусрета – каже директор Хотела Цептер Дрина Милорад Панајотовић.