Фудбал: Вишесава савладала Савинац, пораз Перућца

Данас су одигране утакмице 17. кола Златиборске окружне лиге . Вишесава је играла дерби са лидером екипом Савинца и укњижила нова три бода, док је Перућац на свом терену са  4 :3 поражен од ужичког Првог партизана последњег на табели  Окружне лиге.

ВИШЕСАВА –САВИНАЦ  1:0  (0 : 0)

Бајина Башта- СЦ „ Браћа Милутиновић“. Судија: Стефан Љубојевић (Ужице) 8. Стрелац: Ђорђевић у 53. минуту из пенала. Црвени картон: Павловић ( Савинац) 53. минут.

ВИШЕСАВА- Аћимовић 8, Б. Василић 8, Јовановић 7,5, Вуковић 7,5, Гвозденовић 7,5 ( Арсенијевић -), Б.Василић 7,5, Малешевић 7,5 ( Живановић 7,5), Јашић 7,5, Крстонијевић 7,5 ( Симић 7,5), Ивановић 7,5, Ђорђевић 8.

САВИНАЦ- Гајић 7,5, Кораћ 7, Стојковић 7,  Маркићевић 7 ( Диковић -), Драшкић 7, Митровић  7, Павловић 6,5  С. Обрадовић 7 ( Панковић-), Вистаћ 7, Јовановић 6,5, Радојичић 6,5.

Играч утакмице : Ђорђевић ( Вишесава)

Вишесава боља од лидера Савинца

У дербију 17. кола Златиборске окружна лиге виђен је добар фудбал. Трећепласирана Вишесава борбеном игром успела је да победи водећег Савинца из Пожеге. Гол одлуке пао је у 53. минуту. Ивановић је ушао са лоптом у казнени простор гостију и кад се спремао да упути шут на гол, оборен је са леђа па је судија Љубојевић исправно досудио казнени ударац. Сигуран извођач био је Ђорђевић.  Гости су протествовали због досуђеног пенала. Павловић је био најнервознији па је после дуела са судијом добио црвени картон. Осокољени вођством, Вишесавци су заиграли  још боље. У 58. минуту Симић је погодио стативу. У 86. минуту Ивановић је избио сам пред голмана Савинца, али је његов шут Гајић одбранио. У надокнади времена сјајну прилику имао је Гвозденовић. И његов шут са 6 метара Гајић је зауставио. Треба рећи да су и гости имали три добре гол шансе. Две је прокоцкао Драшкић, а једну Митровић.

Указивање помоћи повређеном Крстонијевићу

Вишесава је имала пех да јој се повреде два играча. Најпре је због повреде злоба на нози игру напустио Малешевић, онда је повређен Крстонијевић. Њему је страдала нога, вероватно је дошло до пуцања тетиве, па је санитетом пребачен у Дом здравља „ Евелина Хаверфилд“ где му је указана помоћ. Према речима председника Вишесаве Филипа Аксентијевића, Малешевић и Крстонијевић упућени су у ужичку болницу.

Текст и фото: М.Андрић

ЈУРИМО ПРВО МЕСТО

У редовима Вишесаве није било слабог места. Капитен Бојан Василић и овај пут био је прави вођа тима. И он је задобио повреду носа, али је остао до краја на терену.

–  Свака част мојим играчима. Дали су максимум. Реванширали смо се Савинцу за јесењи пораз, победио нас је тада са 3:2. Овом победом дошли смо до прилике да се боримо за прво место. Уколико у идућем колу победимо Лазарицу у гостима, шансе за трон биће нам сасвим реалне – каже Василић.