Фудбал: Слогина петарда 5:0, Пожаревљани на коленима

Радост играча Слоге после тријумфа против Младог радникаРадост играча Слоге после тријумфа против Младог радникаРадост играча Слоге после тријумфа против Младог радника

Ко се томе надао! Са пет голова у мрежи испраћени су данас  кући  Пожаревљани. За разлику од претходних утакмица данас је Слогиним играчима све полазило за руком.  Већ у 4. минуту сјајним поготком из слободног ударца  са око двадесетак метара мрежу Младог радника начео је Лазар Живановић До краја полувремена голман гостију Амиџић још два пута је вадио лопту из мреже. Најпре је на 2: 0 повисио Милован Филиповић а у листу стрелаца уписао се и капитен Михајло Милосављевић. У другом полувремену ефектним лоб ударцем на 4: 0 повисио је Дејан Ђорђевић, а пети гол постигао је Јован Митровић. Слога је данас и тактички одиграла зрело, сталним пресингом приморавала је играче Младог радника на грешке у последњој линији након којих су стваране бројне  шансе.

Слога је утакмицу почела у саставу:  Голубовић, Митровић, Живановић, Арсић, Радојевић, Гудурић, Савић, П.Милосављевић, Филиповић, Тешић и М.Милосављевић. У другом полувремену екипа је освежена уласком Николића, Емека, Ђорђевића, Илића и Џелебџића. Судијска тројка на челу са Срђаном Степановићем из Шапца није имала тежак задатак и обавила га је коректно .

Гол Јована Митровића
Стефан Тешић и Марио Соколовић у борби за лопту

После овог кола Слога је 12. на табели Српске лиге Запад са 24 освојена бода. У наредном 25. колу предстоји тешко гостовање у Богатићу против Мачве 1929 .

Портал ББ глас – Фото: Милан АНДРИЋ