Атлетика – МАРКОВИЋ РЕКОРДОМ ДО ПРВАКА СРБИЈЕ

Марковић са тренером ЂурићемМарковић са тренером ЂурићемМарковић са тренером Ђурићем

Још једном је обрадовао љубитеље спорта у бајинобаштанском крају, а и шире, професор Божидар Марковић, атлетичар Атлетског клуба Аутоцентар из Бајине Баште. На дворанском првенству Србије, одржаном минулог викенда у Београду, освојио је прво место. Уједно је поставио лични рекорд прескочивши висину од 216 сантиметара.

Нови рекорд Марковића -216

-После победе на тромечу репрезентација Србије, Словеније и Хрватске, на коме сам поправио свој лични рекорд, сада сам  га увећао за два сантиметра. Циљ ми је да у овој години освојим висину од 220 сантиметара- каже Божидар Марковић.

Његов тренер Јован Ђурић пред почетак сезоне у 2022. години био је велики оптимиста и најављивао Марковићеве успехе.

-Готово је незамисливо, с обзиром на услове за рад, да једно мало место, као што је Бајина Башта, има државног првака и репрезентативца. Божо је у доброј форми. Лични рекорд од 216 сантиметара постигао је  из другог покушаја. Напао је и 220 сантиметара, али је та висина за мало остала недостижна. Питање је дана када ће му и то поћи за руком- истиче тренер Ђурић.