Западно-моравска зона: Слога – Будућност (Ариље) 1:1 (0:1)

Играчи Слоге излазе на терен на утакмици Слога-БудућностИграчи Слоге излазе на теренИграчи Слоге излазе на терен на утакмици Слога-Будућност

СЦ „Браћа Милутиновић“. Гледалаца: 400. Судија: Немања Богдановић (Чачак). Стрелци: Марјановић у 73. минуту за Слогу, а Грујичић у 5. за Будућност.

СЛОГА- Голубовић, Јашић, Милосављевић (М. Kостадиновић), Живановић, Ж. Kостадиновић, Тошић, Божић, Марјановић, Kнежевић, Андрић (Николић), Мијатовић.

БУДУЋНОСТ-  Стјепановић, Ф. Бугарчић, М. Бугарчић, Перишић, Чоловић, Вељовић, Јовановић, Ђурковић, Грујичић, Стојаковић, Вучићевић (Тодоровић)

Играч утакмице: Дејан Голубовић (Слога)

У претпоследњем колу Западно-моравске зоне дерби је одигран у Бајиној Башти. Састале су се другопласирана екипа Будућности и трећепласирана Слога. Виђен је добар фудбал. Уз два гола, било је лепих потеза, шутева, дуела, гол шанси и одбрана голмана.

Тошић и Милосављевић у дуелу са Јовановићем (Будућност)

Почетак утакмице био је буран. Прво је запретила Слога ударцем Андрића, али је голман добро реаговао. У 3. минуту Милосављевићев старт над Грујичићем, судија је окарактерисао као пенал. Извео га је Грујичић. Добро је шутирао у десну страну Голубовићевог гола, али је чувар мреже домаћина сјајно реаговао и спречио погодак. Само два минута касније гости су повели. Грујичић је искоса са леве стране упутио шут ка голу Подрињаца. Она је окрзнула Ж. Kостадиновића, променила смер и завршила у мрежи. Прилику да поравна резултат имао је Андрић у 7. минуту. Голман гостију био је на висини задатка и није то дозволио. После тога играло се углавном на половини терена све до 73. минута када је Слога изједначила. Божић је извео корнер а Марјановић захватио лопту и послао је у мрежу Ариљаца. Два минута касније уследио је добар шут Живановића, голман га је одбранио. У финишу М. Kостадиновић и Николић пробали су да дају гол, али нису успели. И гости су ударцима са дистанце тражили своју шансу, али то за одличног Голубовића није била никаква опасност.

– Очекивали смо тешку утакмицу.  Оба тима желела су да победе и остану у трци за прво место са Слободом. Десило се да поделимо бодове чиме смо учврстили Ужичане на првом месту. Утакмица је била права првенствена. Мислили смо да ћемо после одбрањеног пенала  издигнути се. Међутим, јефтино смо примили гол и то је лоше деловало по екипу. Ипак, успели смо да изједначимо – каже голман Слоге Дејан Голубовић.

Аплауз за Слогине пионире за победу у Ужицу над Слободом
Аплауз за Слогине пионире

Пред почетак утакмице на атлетској стази појавили су се играчи Слогиног пионирског тима који је победио Слободу у Ужицу са 3:1. Публика их је наградила аплаузом.

Текст и фото: М. Андрић

Данас су игране још три утакмице 14. кола. ФАП је са 3:0 савладао Полет из Трбушана, Јасен је у Љубићу узео Полету сва три бода (0:1) а без голова завршен је сусрет у Сјеници, Слога – Јединство Путеви. Лидер на табели ужичка Слобода игра сутра на свом терену са екипом чачанске Слободе. После данашњег непотпуног 14. кола врх табеле остао је непромењен. Слобода је прва са 35 бодова и утакмицом мање, друга је  Будућност са 34 а трећа бајинобаштанска Слога са 32 бода.

У 15. колу Слога игра у гостима у Ужицу са екипом Јединство Путеви.