Четири прва октобарска дана, пријатна и сунчана, протекла су у необично лепом дружењу пензионера из Србије, на традиционалној 16. Олимпијади спорта, здравља и културе Трећег доба у Врњачкој Бањи. Била је то још једна прилика за сусрете старих пријатеља најстарије популације у земљи, у организацији Покрета Трећег доба
Србије, под јединственим геслом – «за активну и креативну старост». Међу многобројним учесницима и овога пута се нашла и шесточлана «репрезентација» пензионера из Бајине Баште.
Отварање Олимпијаде је обављено у конгресној дворани хотела «Цептер» у вечерњим сатима. Била је то уједно и свечана седница поводом Међународног дана старих и Покрета Трећег доба Србије, која је тако најавила највећи скуп пензионера у Србији, са спортско-рекреативним, културним и здравственим садржајима. Спортско-рекреативна такмичења су се одвијала у пет дисциплина, прилагођена пензионерима и спортским ветеранима. У шаху, где су доминирали Панчевци и Јагодинци, Бајинобаштани нису имали своје такмичаре, а
потом и у штафети у брзом ходању нису имали већег успеха. Није ту помогло ни искуство Радише Стаменића – Сиска, али ни стручна помоћ вође екипе Спасоја Илића. У пикаду је изостала традиционална смиреност и прецизност, па је и резултат био доста скроман. Овде су се највише истакли пензионери из Зрењанина. Судећи према ранијим припремама, Бајинобаштани су највише очекивали од кошарке. Ипак, мешовита екипа је овде знатно подбацила. Жарко Јовановић је био испод «свог реномеа», али ни његов презимењак Небојша, ни Мира Јелисавчић, нису били на очекиваном нивоу. Овде су убедљиво победили Чачани који су тако још једном потврдили да долазе из града кошарке.
Последњи такмичарски дан и последња спортска дисциплина – фудбал, су надокнадили све што се до тада пропустило. По пет пенала на мали гол шутирали су Небојша и Жарко Јовановић и Радиша Стаменић. Имали су сасвим добар резултат, али је организатор тражио да екипа мора бити мешовита, са једним женским такмичарем.Мира Јелисавчић је заменила једног од мушких такмичара и била веома прецизна – погодила је свих пет пенала. Потом су Жарко и Небојша морали поново «на црту», после убеђивања са организатором. Обојица су имали максималан резултат, па је екипа на крају, са свих 15 погодака, заузела прво место. На завршној свечаности, уручене су им златне медаље и победнички пехар.
Пехар за фер-плеј добила је екипа из Краљева, а свеукупни победник Олимпијаде постала је екипа пензионера из Јагодине, испред Пријепоља и Аранђеловца.
Културни садржаји 16. Олимпијаде пензионера био је веома разноврстан и занимљив. За све време трајања манифестације, у сликарском атељеу хотела «Бреза» била је отворена Сликарска и иконописачка колонија, на којој су своја ликовна умећа показали двадесетак сликара са веома импресивним сликама и иконама. Посебно је био занимљив дводневни «олимпијски сусрет писаца трећег доба». Првог дана у просторијама Народне библиотеке «Др Душан Радић» су представљени награђени књижевници са конкурса «Олимпијски
кладенац». Један од најзапаженијих наступа имао је и бајинобаштански књижевник Обрад Додић, који се такође нашао међу награђенима. Награђене песме су штампане у зборнику «Олимпијски кладенац». Жири је накнадно одлучио да се у овом зборнику објаве и књижевни радови још неколико стваралаца, а међу њима се тако нашао још један Бајинобаштанин – Видоје Сарић.
Запажено је било и «књижевно поподне» у Народној библиотеци, где је представљен нови роман «Мандат» Ђорђа Сибиновића. Поред аутора, о књизи је говорио и књижевни критичар Петар Арбутина.
Занимљив је био и програм «Биоскопа трећег доба». Приказана је премијера филма «Ако киша не падне», редитеља Марка Солића и сценаристе Слободана Шуљагића, са Радојем Чупићем и Горданом Ђурђевић у главним улогама. Другог дана у «Врњачком биоскопу» су приказани документарним филмови поводом стогодишњице кошарке у Србији.
О. Додић