Народна библиотека „Милош Требињац“ из Бајине Баште ове године, разноврсним и бројним садржајима, обележава свој велики јубилеј, 150 година постојања. Директорка Лепосава Петковић истиче да ће сваког месеца имати активности, уз једну централну манифестацију у октобру на којој ће бити представљена монографија о Библиотеци са изложбом старих фотографија које сведоче о настанку и раду Библиотеке , али и о Бајиној Башти.
Поводом јубилеја у бајинобаштанској Библиотеци оформили су кутак посвећен проф. др Стевану Игњићу за сјајни ангажман у очувању завичајне историје. – Свесни неизмерног значаја који је овај знаменити Вишесавац имао у очувању завичајне историје те формирању хронике Бајине Баште, Народна библиотека „Милош Требињац“ одлучила је да се бар делимично покуша одужити проф. др Стевану Игњићу формирањем кутка у Читаоници, посвећеног управо овом величанственом историчару. На понос и ползу свих Бајинобаштана, његове књиге представљају личну карту нашег града, незаобилазну полазну тачку за све будуће проучаваоце, хроничаре и истраживаче – каже библиотекарка Ивана Кнежевић.
Стеван Игњић
(1922-2012)
Овај знаменити Бајинобаштанин рођен је на Илиндан 1922. године у Вишесави, у Бајиној Башти. Гимназију и учитељску школу завршио је у Ужицу, а дипломирао на Филозофском факултету у Београду где је одбранио и своју докторску дисертацију. Професор доктор Стеван Игњић, плодни историчар, сарађује у многим стручним и научним часописима. Још у младости прилази напредном радничком и револуционарном покрету, учесник је НОР-а од 1941. године. После рата се активно укључује у друштвено-политички живот.
На огромну ползу мештана Бајине Баште, многе своје радове и књижевно историјске текстове базирао је на историјским документима и истраживањима, те тако сабрао огромну историjску грађу и сачувао од заборава хронику варошице. Као логичан след његовог неизмерног труда и залагања, за рад на писању завичајне историје, Стеван Игњић добија нграду ,,Слободан Пенезић Крцун“ 1969. године. Свој завичај задужио је драгоценим књигама о истом: ,,Бајина Башта и околина“, ,,Бајина Башта са старих разгледница“, ,,Манастир Рача“, ,,Вишесава“ и др.
Упокојио се 2012. године. Вечна му слава и хвала!