ОСВОЈЕНО 13 МЕДАЉА
Јубиларне 60 .МОСИ одржане су у Вишеграду од 2-6. јула. Бајину Башту представљало је 120 такмичара,тренера и спортских радника.У конкуренцији 31 града из Србије, Републике Српске,Црне Горе и Федерације БтХ, Бајина Башта је заузела треће место у генералном пласману. Донето је 13 медаља. -Игре су биле лепо организоване, а за медаље надметало се око 2.100 спортиста. Наше треће место у генералном пласману је заслужено. Ако се гледа само мушка конкуренција, онда нам ту припада друго место. Хвала свим нашим представницима на добром репрезентовању наше општине. Посебно бих истакао атлетичара Божидара Марковића за освојену златну медаљу у скоку увис и мушку одбојкашку екипу којој је такође припало златно одличје. Понели смо и назив најкомплетније екипе – каже председник Спортског савеза општине Бајина Башта Петар Ракић.




Сребрне медаље освојила је женска карате екипа и њена чланица Сара Радовановић у појединачној конкуренцији, атлетичарка Нина Карадаревић у скоку удаљ, футсал екипа, шахисти, женска планинарска екипа. Бронзом су се окитили атлетичар Дејан Јовановић у троскоку, атлетска женска штафета у трци 4 пута 100 метара, мушка планинарска екипа, женска стонотениска екипа и мушка одбојкашка екипа у игри на песку. Женска одбојкашка екипа пласирала се на пето место,а риболовачка на 11.
-Мени је ово била девета златна медаља на МОСИ. Њу ми је донео скок од 203 сантиметра. Покушао сам да изједначим рекорд игара од 212 сантиметара, али нисам успео. Остаје ми да то учиним идуће године када ће мој град бити домаћин МОСИ- вели Божидар Марковић. Иначе, атлетска екипа донела је највише бодова потребних за генерални пласман Бајине Баште , укупно 171 бод.За најуспешније спортисте МОСИ проглашени су атлетичарка Сара Ђокић из Ивањице и атлетичар Немања Павловић из Пљеваља. Обоје су освојили по три златне медаље.
Текст и фото: М.Андрић
НАШИ СПОРТИСТИ ПРЕУЗЕЛИ ЗАСТАВУ МОСИ
На крају МОСИ у Вишеграду домаћин је предао заставу игара Бајиној Башти у којој ће се одржати 61. МОСИ идуће године.. Част да преузету заставу понесу имали су Анђела Карлица, Божидар Марковић, Коста Бјеличић, Лазар Живановић, Анђела Ивановић и Владимир Васић. У Вишеграду Бајина Башта имала је своју презентацију ,као будући домаћин, на којој су учествовали председник општине Миленко Ордагић, његов помоћник Синиша Спасојевић и председник Спортског савеза Петар Ракић. Они су обећали да ће се Бајина Башта потрудити да оправда указано поверење и буде добар домаћин. Иначе, до сада је то успешно урадила 1986. и 2002. године.