„Млекари Спасојевић“ 16 златних медаља на Новосадском сајму

У години када навршава три деценије постојања и успешног рада, „Млекара Спасојевић“ из Бајине Баште потврдила је висок квалитет својих производа на недавном 92.  Међународном сајму пољопривреде у Новом Саду. Наступајући са  својом препознатљивом робном марком, брендом „ Запис Таре“, забележила је потпун тријумф  у изузетно јакој интернационалној конкуренцији.

Весна, Ивана и Марко са делом признања са 92. Новосадског сајма
Весна, Ивана и Марко са делом признања са 92. Новосадског сајма
Весна,Ивана и Марко
Весна,Ивана и Марко

-Много нас радују признања са овогодишњег, али и претходних Новосадским сајмова пољопривреде. Овај пут учествовали смо са 16 производа и сви су добили златне медаље. То је огроман успех, али и велика обавеза да одржимо  квалитет. Уз то, били смо апсолутни шампиони  у четири производне групе. Много смо тога претурили преко главе за ових 30 година од када је мој отац Раде од куће за становање, где је била смештена прва производња, дошао до савремене фабрике са 68 запослених – каже генерални директор „ Млекаре Спасојевић“ Радова старија кћерка Весна. Уз оца и мајку, подршка јој је и сестра Ивана Ракић , директор продаје. Сестре су патријархално васпитане, скромне, вредне. У први план стављају запослене за које кажу да су као велика породица у којој су носећи стубови у производњи технолози Љиља Благојевић, Миломир Ђокић и директор производног сектора Марко Јанковић. Кажу да им је посебно драго што су то бајинобаштанска деца  која су, после завршетка факултета, вратила се у родни крај. -Имамо око 300 коопераната од којих дневно откупљујемо и прерађујемо 22 тоне млека. Та узлазна линија откупа и прераде карактерисала је целу прошлу годину, а у првом кварталу 2025. та цифра бележи благ пораст. Нама је квалитет у првом плану јер се само тако можемо изборити за место на пробирљивом тржишту.У овом послу много је битна чистоћа млека, чак битнија и од количине масних јединица. Само од таквог, како ми кажемо здравог млека, могу да се направе производи врхунског квалитета – истиче директор производње Марко Јанковић.

Директор продаје Ивана Ракић наглашава  да се води рачуна о кооперантима  и да им се помаже на разне начине да производе квалитетно млеко. -У два наврата кооперантима смо обезбедили укупно 52 јунице сименталке дајући их по набавној цени без камате. Он их отплаћују кроз млеко. Уложили смо у последње време преко преко 100 хиљада евра за набавку музних апарата, млековода, савремених канти… Очекујемо да ће држава више повести рачуна око увоза млечних производа. У једном моменту домаћи произвођачи били су због тога много угрожени. Морали смо да дајемо испод цене коштања производе само да би одржали производњу- истиче Ивана Ракић, директор продаје.

Текст и фото : М.Андрић

ЗЛАТНЕ МЕДАЉЕ

Златне медаље „ Млекара Спасојевић“ освојила је за производњу  грчког јогурта „Тарос“. тарски сир пакован у количини 500 грама, планинско пуномасно  млеко „Запис Таре“са 2,8 процената масти, екстра кисело домаће млеко, домаћи бели сир  са 45 процената млечне масти, крем сир, фитнес пробиотик сурутку, киселу павлаку са 12 посто млечне масти, качкаваљ „ Крсташ“, павлаку, сецкану паприку у павлаци, сир кришку са 25 процената млечне масти,  екстра кисело млеко од 300 грама,  киселу павлака са 20 посто млечне масти, планинско млеко са 3,2 масне јединице.

 

ГРУПНИ ШАМПИОНИ

Осим што су освојили златне медаље, четири производа бренда „ Запис Таре“ проглашени су за групне победнике. То су  екстра кисело млеко од 300 грама, павлака, качкаваљ „Крсташ“ и тарски сир од 500 грама.У „Млекари Спасојевић“ кажу да око 80 посто млека долази са планинског подручја Златибора, Таре и Повлена. Преостале количине стижу из дринске долине.

БЕОГРАЂАНИ НАЈБРОЈНИЈИ КУПЦИ

Најбројнији купци производа „ Млекаре Спасојевић“ су Београђани, али су тражени и у другим крајевима Србије, Ужицу, свим општинама Златиборског округа, Чачку, Горњем Милановцу, Лозници, Новом Саду, Шапцу, Ваљеву…Најновије освојено тржиште је Крагујевац. Део производа пласира се кроз властити репрезентативни Млечни ресторан  у Бајиној Башти као и трговине на градском и сеоском подручју бајинобаштанске  општине.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pin It on Pinterest