Јуниор Ново насеље-Слога 2:0 (1:0)

Такмичење у зонском рангу почело је овог викенда, а своју историјску премијеру у Зони ”Дрина” имали су фудбалери Јуниора, који су пред својим навијачима на ЗСК-овом стадиону помало и изненађујуће тријумфовали против суседске Слоге из Бајине Баште резултатом 2:0 (1:0). Пулени Саше Ђоковића уписали су прве бодове у првенству, те наставак дочекују у веома добром расположењу. Прву шансу, мада не толико озбиљну, уписали су гости у осмом минуту, када је млади Драган Јездић покушао левицом из велике удаљености, међутим, без успеха. Неколико минута касније, главом је пробао некадашњи фудбалер Будућност Крушика Дејан Ђорђевић, али се истакао голман Јуниора, Петар Тодорић.

unior Novo Naselje - Sloga (BB)

Убрзо је уследила прилика на другој страни, када је Белушевић гађао из полуволеја, но, та лопта је била лак плен за чувара мреже гостију, Милуна Аврамовића. Још једном се у 20. минуту на делу добро показао Тодорић, одбранивши Јездићу ситуацију ”један на један”.

У 26. минуту, после једног шута од стране домаћих, лопта је незгодно одскочила пред голмана Слоге, отишла је до гол-линије, одакле ју је Аврамовић склонио, но, налетео је Белушевић и донео је предност свом тиму. До краја првог дела, шансу је уписао и Муњић, али промене резултата није било. Тим из Новог насеља је и даље био нападачки оријентисан у наставку, а прву прилику у другом полувремену забележио је у 48. минуту, када је одбитак из корнера покупио Ћировић, но, његов ударац је одбрањен. Тек понекад, знаке живота су давали и Бајинобаштани, а у 56. минуту Илић је пробао да изненади одбрану ривала, међутим, лопта је отишла мало преко гола.

Junior Novo naselje - Sloga02

Педесет седми минут донео је нову промену резултата, када је вођство домаћина, после сјајне лопте у простор, дуплирао резервиста Богдан Панић. Десетак минута касније, на другој страни је пробао још један бивши члан ваљевске Будућности, Марко Џелебџић, али је лопта погодила спољни део мреже Јуниоровог гола. У финишу су гости били потпуно сломљени, без икакве жеље да макар постигну почасни погодак, што је врло лако могло да доведе Ваљевце до неке убедљивије победе. Имали су опасне прилике до краја Алексић, Белушевић и Грујичић, међутим, остало је коначних 2:0 и велико славље могло је да почне.

Стадион: “Милорад Мића Илић”, Ваљево

Судије: Александар Јаковљевић, Никола Милутиновић, Андреј Ракић , Делегат и контролор: Раде Марковић

Жути картони: Жарковић, Ћировић (Јуниор), Савић, Филиповић (Слога)

ЈУНИОР: Тодорић, Стељић, Лу. Ћосић, Грујичић, Жарковић (од 46. Панић), Ћировић, Белушевић, Вујић (од 84. Алексић), Муњић, Лукић, Ла. Ћосић

СЛОГА: Аврамовић, Ђорђевић, Гудурић, Томић (од 82. Стаменић), Николић (од 52. Илић), Милосављевић, Стевановић, Лукић (од 52. Џелебџић), Јездић (од 78. Танасијевић), Филиповић, Савић (од 52. Милановић)

ИЗВОР: ПОРТАЛ ВА СПОРТ