Западно – моравска зона: Слога и званично шампион

ByББ ГЛАС

13. јун 2021.
ФК Слога првак Западно-моравске зонеФК Слога првак Западно-моравске зонеФК Слога првак Западно-моравске зоне

Убедљивом победом од  4:0 над фењерашем екипом Ариљске рампе Слога је данас  и званично постала шампион у првенству Западно – моравске зоне и од наредне сезоне такмичиће се у вишем рангу – Српској лиги.  Двоструки стрелац за Слогу био је Милета Глигић у 18. и 42. минуту, Милун Божић  матирао је голмана гостију у 21. а коначан резултат у 63. минуту поставио је Н.М. Живковић. Била је ово више ревијална утакмица јер исход ништа није значио како домаћину тако ни гостима. Слога је и пре овог меча обезбедила титулу првака а Ариљска рампа већ је изгубила статус зонаша и  од наредне сезоне играће у Златиборској окружној лиги. Придружиће јој се претпоследња на табели екипа Црнокосе из Косјерића.  Уместо ова два клуба нови чланови Западно-моравске зоне су Савинац из Висибабе, првак Златиборске лиге и победник у баражу   Слатина – Јединство Коњевићи.  Неизвесна је судбина Перућца који је по резултатима већ испао из Лиге ( последњи је на табели ) , али због малог броја клубова постоји могућност да сачува место у Окружној лиги.  За сваку похвалу је успех Вишесаве која је заузела треће место иза Савинца и Чајетине.