Кошарка – Убедљива победа Студента на старту

Студент- Црнокоса, кошаркаУбедљиво против ЦрнокосеСтудент- Црнокоса, кошарка

Прва регионална лига Србије

СТУДЕНТ- ЦРНОКОСА 89:58

( 19:8, 23:19, 25:21, 22:10)

На старту Прве регионалне лиге Србије – група Запад у кошарци, Студент из Бајине Баште  на свом терену пред око 400 гледалаца  убедљиво је са 89:58 савладао Црнокосу из Косјерића.  Гости су само у првих неколико минута били у пристојном минусу. Касније су изабраници тренера Милутина Станића, и његовог новог помоћника Дарка Миливојевића, ту предност стално повећавали. На крају је она износила 31 кош. То је уједно резултатски најубедљивија победа у лиги забележена у првом колу.

По ефикасности се истакао плејмејкер Дејан Ћировић, дао је 21 кош. Миладин Чорбић постигао је 14 кошева, а  Владимир Пантелић и Миладин Ћубић по 12, Васо Кремић 11, Петар Марковић 7,Милош Грујичић 5, Урош Новаковић и Милош Матић по 2 коша.Kosarka 5

Kosarka 4

• Осим Михаила Селаковића, који још није санирао повреду, па није ни улазио у игру, и Вука Јелисавчића, сви моји играчи погађали су кош Црнокосе. Иако смо остварили висок резултат, било је и момената када нисмо имали игру по нашој жељи. С обзиром да је ово прво коло и да је у екипи неколико играча који први пут носе Студентов дрес, задовољан сам. Прави испит за нас биће наредна утакмица  коју играмо у петак у гостима против Прибоја – каже тренер Студента Милутин Станић.Kosarka 3

Задовољна је била и управа Студента првом победом.

• Очекивали смо победу, али не овако високу. Она је плод добре игре током целе утакмице нарочито у последњој четвртини. Хвала бројној публици која је момке бодрила од почетка па до краја сусрета. Очекујемо нове победе и борбу за прво место преко кога би конкурисали за Другу лигу Србије- вели председник клуба Милош Чолић.

Текст и фото: М.Андрић