Фудбал: Одличан старт Слоге и Перућца, пораз Вишесаве

Дуел Живановића Слога (црвени дрес) и Синђелића ( Јасен)Дуел Живановића Слога (црвени дрес) и Синђелића ( Јасен)

Првенство у Западно-моравској зони је почело 17. августа. Слога је најављивала да су јој амбиције борба за прво место. Прва два кола показала су да су амбиције Бајинобаштана у складу са играма. На старту на свом терену Слога је са 4:1 победила новајлију Јасена из Бродарева. По један гол постигли су Живановић, Марјановић, Кнежевић, из пенала, а један је био аутогол гостију. У другом колу уследило је гостовање Луњевици, такође новајлији, из Горњег Милановца.

Утакмица против Луњевице била је пуно тежа и неизвеснија у односу на ону са Јасеном. У редовима домаћина играло је више искусних и квалитетних играча. Резултатска неизвесност трајала је до 84. минута. Тада је  Милосављевић из слодбоног ударца послао лопу пред гол домаћина. У гужви Глигић ју је окрзнуо главом па се нашла у мрежи. До краја резултат се није мењао.

-Тврда утакмица, противник добар. За нас је најважније да смо освојили бодове и тако испунили план. Имали смо пех да нам се у 30. минуту повреди Ђурић. Прегледи су показали да се не ради о тежој повреди. У следећа два кола чека нас сусрет са Слободом из Чачка и гостовање у Косјерићу-каже тренер Слоге  Владислав Росић.

На утакмици против Луњевице Слога је играла у саставу: Голубовић, Глигић, Милосављевић, Ђурић ( Тошић), Ж. Костадиновић, Станић,  Марјановић, Кнежевић,  Живановић( М.Костадиновић), Јашић, Пјевић (Андрић).

Златиборска окружна лига

ПЕРУЋАЦ ПОБЕДИО У ЧАЈЕТИНИ, ВИШЕСАВА ПОРАЖЕНА У СЕЧОЈ РЕЦИ

Дуел Агатоновића (црвени дрес) Вишесава и Тодоровића ( Први партизан)

И Перућац је имао одличан старт у Златиборској окружној лиги. Прву утакмицу добио је код куће против Сечице са 3:0. Утакмица није одиграна јер гости нису имали бонус играча па је регистрована службеним резултатом. У другој избараници Ивана Максимовића на гостовању у Чајетини савладали су домаћина са 5:2 иако су Чајетинци на полувремену водили са 2:1.

– У наставку играли смо пуно боље. Голове за нас постигли су С. Јаковљевић 2, Јевтић, из пенала, Марковић и Малешевић- каже тренер Максимовић.

Вишесава је на старту победила, као домаћин, Првог партизана са 3:2. головима Мијатовића, Ордагића и Јашића.  У другом колу Вишесава   је гостовала  у Сечој Реци  где је доживела убедљив пораз -3:0.