Кошарка – СТУДЕНТ- ПОЖАРЕВАЦ  93:88

KK Student 3KK Student 3

После пласмана у плеј оф  Прве регионалне лиге Србије-група Запад, кошаркаши Студента из Бајине Баште наставили су са одличним играма и у том делу првенства. Растерећени вишегодишњих борби за очување ранга, Бајинобаштани  играју знатно боље. У прва два кола плеј офа победили су Свилајнац у гостима па потом 21. фебруара  на свом терену и врлодобру екипу Пожаревца. Пожаревљани су савладани са 93: 88. По четвртинама било је  26:24, 15:31, 30:13, 22:20.

kk Student 4

KK Student 1

Студент је почео добро утакмицу, али се Пожаревац успешно супротставио. На крају прве четвртине домаћин је имао два коша предности. Неочекиван пад изабраника Милутина Станића десио се у другој четвртини  па су гости прво полувреме завршили са залихом од 14 поена. Чинило се да ће Бајинобаштани доживети пораз. На сву срећу тако нису мислили његови кошаркаши. Одлично су почели трећу четвртину када су дали 9 кошева, а нису примили ниједан. Резултат је почео да се ломи па је Студент у 27. минуту изједначио, било је 64:64. До краја те четвртине стигли су на  71:68. У последњој четвртини, захваљујући понајвише Селаковићу, Марковићу ,Ћубићу, Кремићу и Пантелићу,Студент се изборио за коначних 93:88. Поред њих допринос победи дали су Божовић, Стокић, Ђенадић, Новаковић, Спасојевић, Матић.

kk Student bAJINA bASTA

– Честитам играчима и тренеру Станићу на победи када је то изгледало скоро немогуће. Свака им част за оно што су показали у последње две четвртине. Велики посао смо обавили пласманом у плеј оф. Захвалио бих се свим спонзорима јер без њих не би ни било оваквих резултата. Подсетио бих да смо по преузимању клуба,  од стране нове управе, били у бројним проблемима. Ја и моји сарадници успели смо да, што се каже, у ходу решимо пуно тога. Очекујем да ће клуб и даље јачати- каже његов председник Милош Чолић.

Текст и фото: М.Андрић