Kошарка –  СТУДЕНТ ПОБЕДИО У ГОСТИМА ЗЕKАСА 75

KK Student (1)KK Student (1)

Сјајним играма у пролећном делу првенства Прве регионалне лиге Србије, кошаркаши Студента из Бајине Баште обрадовали су љубитеље спорта у подрињском крају, али и многе Бајинобаштане који живе изван завичаја. У претходних шест кола остварили су исто толико победа. Последње три су извојеване  у оквиру плеј офа Прве регионлне лиге Србије – група Запад.

Mihailo Selakovic
И овога пута најефикаснији – Михаило Селаковић

Најновији тријумф забележен је 28. фебруара у Рачи ( код Kрагујевца). Изабраници  тренера Милутина Станића савладали су Зекаса 75 са 71:57.  По четвртинама било је  14:22,13: 28, 18:14,12:10.

– Одлично смо почели утакмицу и у добром ритму завршили прво полувреме са предношћу од 23 поена и тако практично решили овај  битан сусрет. Нарочито је приказана лепа и ефикасна игра у другој четвртини. У другом полувремену  углавном смо играли кош за кош уз малу предност домаћина. За све учињено, похвале заслужују сви моји играчи. Настојаћемо да серију победа наставимо и у наредним колима- каже тренер KK Студент професор Милутин Станић.

По обичају  у редовима Бајинобаштана  по ефикасности предњачио је Михаило Селаковић са 18 кошева. Следе Васо Kремић и Миладин Ћубић са по 13 и Страхиња Ђенадић са 11 кошева.

Млади агилни председник клуба  Милош Чолић истиче допринос полетараца који треба да буду будућност клуба. Међу њима су, Његош Николић, Марко Спасојевић, Матеја Чолић, Милош Матић, Урош Новаковић, Ђорђе Балмазовић….

ПОБЕДА ПОСВЕЋЕНА СПОНЗОРИМА

Milos Colic--

-Победу над Зекасом 75 поклањамо нашим спонзорима без којих не би било овако лепих резултата. Они су нам помогли да KK Студент, као први бајинобаштански клуб, добије свој сајт што ће допринети популаризацији и клуба и кошарке у Подрињу. На свим пољима стварамо предуслове како би Студент могао наредних година да се нађе у вишем рангу- вели председник Милош Чолић.

Текст и фото: М.Андрић