Фудбал: Нова победа Слоге-рутински против Путара

Слога рутински славила против УжичанаСве решено у првих 45 минута

Најновија вест

Златиборска окружна лига

ПЕРУЋАЦ СА ШЕСТ ГОЛОВА ИСПРАТИО ЧАЈЕТИНУ, РЕМИ ВИШЕСАВЕ

У 13. колу Златиборске окружне лиге са серијом убедљивих тријумфа наставили су фудбалери Перућца који су као домаћини убедљиво савладали Чајетину са 6:1. Вишесава је, такође као домаћин, освојила само бод у дуелу са Јединством из Каленића -2:2. Уочи последњег кола Перућац заузима треће место на табели са 29 бодова, први је Јасен са 36, а друга Црнокоса са 30 бодова. Вишесава је осма са 14 бодова. У последњем колу, које се игра 11. новембра, је месни дерби а састају се Перућац и Вишесава.

СЛОГА- ЈЕДИНСТВО ПУТЕВИ  2:0  (2:0)

Спортски центар „Браћа Милутиновић“. Гледалаца :250. Судија: Вук Луковић (Чачак). Стрелци: Божић у 40, М.Костадиновић у 44. минуту. Жути картони:  Ђурић и Тарабић (Слога),  Поповић (Јединство Путеви).

СЛОГА- Голубовић, Андрић, Милосављевић, Ђурић, Ж. Костадиновић, Ђорђевић, Ивановић ( Тарабић), Божић (Стевановић), Николић (Јанковић), М.Костадиновић, Јашић.

ЈЕДИНСТВО ПУТЕВИ-Ђоковић, Марић, Пурић, Лазаревић ( Јелић), Марјановић, Поповић, Веселиновић (Недовић), Глишић, Кнежевић, Шуњеварић, Станимировић (Илић).

Детаљ са утакмице Слога -Јединство -Путеви

У 10. колу Западно- моравске зоне Слога је, рекло би се, рутински савладала „Путаре“ са 2:0. Гости су се определили за класичан бункер и одолевали све до 40. минута.  Тада је уследила акција домаћих по десној страни. Јашић је упослио Андрића, овај одлично центрирао па је Божић удрцем главом са око 6 метара погодио мрежу Ђоковића. Четири минута касније Марко Костадиновић шутирао је са ивице казненог простора. Лопта је окрзнула једног играча гостију, променила смер и нашла се у мрежи Ужичана. У другом полувремену  гости играју мало отвореније што даје прилику  домаћину да лакше угрожава њихов гол. Било је неколико изгледних покушаја, али због непрецизности и добрих одбрана резулЗЛАтат се није променио.

– Све време контролисали смо игру, а превага је дошла у финишу првог полувремена. После смо рутински привели крају утакмицу не дозволивши гостима да дођу у гол шансу. По приликама резултат је морао бити убедљивији ,али смо задовољни коначним исходом. Следи нам једно од најтежих гостовања. Путујемо у Нову Варош где Златар тешко губи бодове. Покушаћемо да победимо и приклучимо се врху табеле-каже Слогин тренер Владислав Росић.

Слога - Јединсво Путеви, нова победа бајинобаштанског зонаша
Дуел Шуњеварића и Божића

Слога се тренутно налази на 4. месту са 17 бодова и утакмицом мање. На челу табеле је Таково са 25 бодова.

Текст и фото: М.Андрић