Фудбал, Куп ОФС Ужице: Перућац избацио зонаша Слогу на пенале

Бодирога, најбољи играч утакмице, успешно интервенишеБодирога, најбољи играч утакмице, успешно интервенише

ПЕРУЋАЦ – СЛОГА  5:4  ( 2:2, 0:1)

Перућац-Игралиште у Перућачкам парку. Гледалаца: 100. Судија  Александар Миливојевић (Ужице). Стрелци: Југовић у  76. минуту из пенала и Гвозденовић у 87. за Перућац, а Божић у 32. и 80. из пенала за Слогу. Стрелци из пенала за Перућац:  Југовић, Живановић, И. Максимовић, а за Слогу  Божић и Пјевић.

ПЕРУЋАЦ-Бодирога, Обрадовић, Шерфези, Л. Максимовић, Југовић, Лазић,  Живановић, И. Максимовћ, Петровић, Матић, Гвозденовић.

СЛОГА- Голубовић, ( Вујић), Андрић, Милосављевић ( Мијатовић)  Ђурић (  Марјановић), Ж.Костадиновић, Ђорђевић, Ивановић ( Пјевић), Божић, Веселиновић ( Николић), Кнежевић (Глигић),Тошић.

Играчи Перућца на полувремену

Играчи Слоге на полувремену: Савети тренера нису помогли

Указивање помоћи повређеном Веселиновићу

Перућац је изненадио зонаша Слогу и након пенала стигао до победе у првом колу Купа за подручје Општинског фудбалског савеза Ужица. Слога је све време била надмоћнија, два пута водила, а онда у пеналима слабо се снашла, од 5 реализовала два, што ју је одвело у пораз.

Божић је начео мрежу Перућана после лепе акције у 32. минуту. У 76. минуту старт Марјановића судија је окарактерисао као прекршај за пенал кога је реализовао Југовић. Десет минута пре краја досуђен је прекршај за пенал  над Божићем. Он га је извео прецизно за 1:2. И кад се чинило да неће бити промене резултата, уследио је шут из даљине Матића. Лопта је погодила пречку и пала на метар гол линије где се нашао Гвозденовић и  испред Вујића гурнуо лопту у  мрежу.

Серију пенала почео је Ђорђевић чији је шут Бодирога одбранио. Југовић је повисио на 3:2, Божић поравнаава резултат. Потом Вујић брани ударац Л. Максимовића, а Бодирога зауставља шут Глигића. Живановић је довео Перућац оу вођство од 4:3. Пјевић је ту предност анулирао. Иван Максимовић био је прецизан као последњи извођач па је домаћин повео са 5:4. Ударац Марјановића завршио је поред гола и то је био крај.

Млади  Никола Веселиновић имао је пех па се повредио након 15 минута игре. У 2. колу Перућац ће играти са Вишесавом, највероватније у идућу среду.

Текст и фото: М.Андрић